среда, април 06, 2011

Мурињо: "Барселона?Не очекува натпревар со десет играчи"

Posted on 4/06/2011 by RaisinloafСо сигурност може да се каже дека Реал е веке во 1/2 финалето од ЛШ , каде ке го чека подобриот од дуелот Барселона и Шахтјор.Можноста за ново вкрстување со Барселона , Мурињо во свој стил го прокоментираше.

Мурињо:Пред се , мораме да се пласираме а потоа ке видиме дали тоа ке биде Барселона или Шахтјор.Мораме да почекаме уште седум дека а доколку играме против Барселона , она што треба да го направиме е да добро се истренираме како да играме против нив со десет играчи , бидејки кога и да одам против Барселона ,иста е приказната.

No Response to "Мурињо: "Барселона?Не очекува натпревар со десет играчи""

Leave A Reply