среда, април 06, 2011

Адебајор:Сакам да постигна погодок и во Лондон

Posted on 4/06/2011 by RaisinloafСтрелецот на два погодока на синоќешната утакмица против Тотенхем , Емануел Адебајор се надева дека и на реваншот на Варт Харт Лејн ке постигне барем еден погодок.

Адебајор:Клучна беше нашата мотивација.Не смеевме да изгледаме како во саботата против Спортинг.Покажавме карактер, борбен дух и глад за победа и поради тоа сме наградени.Откога пристигнав во овој клуб играв во три натпреварувања и во секој постигнав погодок.Се надевав на првиот погодок во Лигата на Шампионите уште против Лион,но не успеав да постигнам.Сепак самодовербата ми остана на високо ниво , тренирав многу и на крајот се исплати.Најважно сега е вака да продолжам.Во реваншот треба да заборавиме на овој натпревар бидејки сме свесни дека во фудбалот се е можно.Во Лондон одиме на победа , не сакаме реми или пораз.Се надевам дека и таму ке постигнам барем еден погодок.

No Response to "Адебајор:Сакам да постигна погодок и во Лондон"

Leave A Reply