петок, април 08, 2011

Гвардиола:"Реал е сјајен , можат да не победат"

Posted on 4/08/2011 by RaisinloafТренерот на Барселона ,Пеп Гвардиола смета дека предноста на неговата екипа над Реал Мадрид не е недостижна.Гвардиола смета дека неговата екипа смее да киксира на Бернабеу против Реал,но никако и наредното коло против Алмерија.

Гвардиола:
"Смееме да изгубиме на Бернабеу во ЛаЛига,смееме да изгубиме од Еспањол на свој терен но постои еден натпревар кој не смееме , а тоа е против Алмерија.Мораме да одиме на Бернабеу со осум бода предност , не со шест или пет.Реал е сјајен тим.Нормално е дека би не победиле и во Ла Лига и во другите натпреварувања , се е можно.

No Response to "Гвардиола:"Реал е сјајен , можат да не победат""

Leave A Reply