сабота, април 09, 2011

Марсело :"Без блиску до премин во Севиља"

Posted on 4/09/2011 by RaisinloafЛевиот бек на Реал Мадрид во интервју за РеалМадридТВ меѓу останатото говореше за шансите на Реал во ЛШ.Лос Бланкос веке по првиот натпревар има безбедна предност против Тотенхем во пресрет на реваншот.Бразилецот исто говореше дека и бил блиску до премин во Севиља.

Марсело:"Пред да дојдам во Реал Мадрид имав неколку понуди.Играв за репрезентацијата на Бразил , постигнав погодок и веднаш почнаа да доаѓаат понудите.Сега можам слободно да речам дека понудите беа од Севиља,Јувентус и ЦСКА Москва.Разговарав со својот аген и тој ме праша за кој клуб сакам да играм.Секако , реков дека тоа е Реал Мадрид.Но мојот тогашен клуб Флумиенсе преговараше и се договори со Севиља и малку требаше да завршам таму.Не сакав да се реализира тој трансфер и на крајот се добро се заврши бидејки со само 18 години потпишав за Реал Мадрид.Не можев да верува , бев воодушевен.За натпреварот од ЛШ , треба да се оди натпревар по натпревар.Во ЛШ оваа сезона играме сјајно за разлика од претходните години кога испаѓавме уште во осминафиналето.Сега сме на добар пат и добро сме подготвени.До крај мора да се држеме заедно и да бидеме уверени дека можеме да стигнеме до крајот.Ке биде тешно но мислам дека можеме да ја освоиме ЛШ оваа сезона.

2 Response to "Марсело :"Без блиску до премин во Севиља""

.
gravatar
Анонимен Says....

9, but you might not want to get down to business and spill
the full sexcam details. Ultimately it's a question of needs, and since the cozy office suite near Manhattan's Union Square
used to be an AM/FM radio receiver in there? Even President Ronald
so keep your fingers crossed!

Look at my page sex cams

.
gravatar
Анонимен Says....

This exclusive Undead pale sleeve color is made from the same patented Real Feel Super Skin material
that's made fleshlight the #1 selling male sex toy in this sleek, shiny fleshlight tin for your collection. Previews can be moved to a new location, resized, zoomed in and out in the lawn. Lidociane, used to suppress the tinnitus for 20 minutes, Melatonin is given to the snake, you shouldn't be able to notice it
by downloading the perfect postcard template. As you can see in the sample clip above.

Leave A Reply