недела, април 10, 2011

Врз Ди Мариа , 6 пенали сезонава

Posted on 4/10/2011 by RaisinloafАнхел Ди Мариа е играчот над кој се направени најмногу пенали во Примера.Откао вчера против Атлетик Билбао изнуди два казнени удари од белата точка , сега има вкупно 6 изнудени пенало во Примера како и еден во Купот на Кралот.Аргентинецот на секои 362 минути изнудува по еден пенал.Зад Ди Мариа се наоѓаат Вебо(Мајорка),Елисеу(Малага),Рејес(Атлетико) и Љоренте(Атлетик) со по три изнудени пенали.

No Response to "Врз Ди Мариа , 6 пенали сезонава"

Leave A Reply