петок, април 15, 2011

Роналдо: Неможам да замислам уште една сезона без трофеј

Posted on 4/15/2011 by Dani



Роналдо на итервјуто за Il Corriere dello Sport изјави дека неможе да замисли уште една сезона без освоен трофеј, а Реал Мадрид е еден од најдобрите клубови во светот.

"Ние сме една од најдобрите екипи во светот, и неможам да го замислам Реал со 2 или 3 сезони без освоен трофеј."

'Ги чекам дуелите со Барселона. Не сум загрижен. Пред нас е период кога можеме да освоиме се, или да останеме без ништо."

"Секогаш настојувам да играм што подобро, да давам голови, и да помогнам на екипата."

1 Response to "Роналдо: Неможам да замислам уште една сезона без трофеј"

.
gravatar
Анонимен Says....

Great post however I was wondering if you could write a litte more on this subject?
I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it!

Here is my web site - vlerick

Leave A Reply