петок, април 01, 2011

Модрич:"Реал е фаворит,но..."

Posted on 4/01/2011 by RaisinloafЛука Модрич за медиумите даде свое видување за двомечот со Реал Мадрид од Лигата на Шампионите во кое Реал го смета за фаворит но дека не е се однапред завршено.

Модрич:Пред на е натпреварот на сезоната во Лигата на Шампионите.Реал е фаворит но ке докажеме дека можеме да играме против големите екипи.Ке покажеме против нив ке можеме да бидеме добри и дека досегашните резултати не се случајни.Ке видеме дали тоа ке биде доволно за премин во следната фаза , но во тој натпревар ке уживаме.

No Response to "Модрич:"Реал е фаворит,но...""

Leave A Reply