среда, април 06, 2011

Валдано : Доминиравме во сите 90 минути

Posted on 4/06/2011 by RaisinloafГенералниот директор на Реал , Хорхе Валдано е воодушевен со убедливата победа на Реал над Тотенхем и вели дека уште сега патуваме во 1/2 финалето.

Валдано:Фантастична екипа,фантастични навивачи и фантастичен натпревар.Ова беше сјајна победа која ја заслуживме.Сепак мораме да бидеме озбилни и во реваншот.Доминиравме сите 90 минути.Тотенхем немаше ниту една сериозна шанса,што е причина повеке што ја заслуживме оваа победа.Во реваншот мораме да влеземе смирено бидејки остваривме одличен резултат.Тоа е добро бидејки овој месец ке биде тежок.

No Response to "Валдано : Доминиравме во сите 90 минути"

Leave A Reply