вторник, март 15, 2011

Реал Мадрид пред тежок испит во наредниот период

Posted on 3/15/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид има тежок распоред до крајот на сезоната.Заостанувањето од пет бода зад Барселона се огромни а кога ке се погледне и какви натпревари ги чека играчите на Реал , мора да се признае дека ке биде многу тешко за да се освои Ла Лига.
Но големината на Реал ,фантастичните играчи и најдобриот тренер во светот можат да направат многу па и да ја освојат Ла Лига.

Распоред до крајот на сезоната:

16 март:Реал Мадрид - Лиом
19 март:Атлетико.М - Реал Мадрид (Одлика на ЛФП иако се бараше да се игра ден подоцна поради настапите на Реал во ЛШ)
2/3 април:Реал Мадрид - Спортинг
9/10 април:Атлетик.Б - Реал Мадрид
16/17 април:Реал Мадрид - Барселона
20 април:Реал Мадрид - Барселона (Финале на Купот)
23/24 април:Валенсија - Реал Мадрид
30 април/1 мај:Реал Мадрид - Сарагоса
7/8 мај:Севиља - Реал Мадрид
10/11 мај:Реал Мадрид - Гетафе
15 мај:Виљареал-Реал Мадрид
21/22 мај:Реал Мадрид-Алмерија

Мора да се додаде дека Реал ако го мине Лион во ЛШ го чекат четврфинални натпревари на 5 или 6 април додека возвратните се играт на 12 или 13 април.Со тоа возвратниот натпревар во четврфиналето од ЛШ би се играло неколку дена пред Ел Класико.

No Response to "Реал Мадрид пред тежок испит во наредниот период"

Leave A Reply