вторник, март 15, 2011

Мурињо:Традицијата е овде за да се сруши

Posted on 3/15/2011 by Raisinloaf


Жозе Муруњо изјави дека е уверен во можноста да неговиот Реал го мине Лион утре и се пласира во 1/4 финалето од ЛШ.
Муруњо му донесе успех на Порто во 2004 година и на Интер во 2010 година , но неговата работа во Реал е многу потешка бидејки Реал го нема освоено овој пехар од 2002 година.Тој е свесен за квалитетите на Лион но знае како да одигра против нив.

No Response to "Мурињо:Традицијата е овде за да се сруши"

Leave A Reply