четврток, март 10, 2011

Кедира се враќа против Херкулес

Posted on 3/10/2011 by RaisinloafДефанзивниот плејмејкер на Реал Мадрид , Сами Кедира (23) се опорави од повредата на мускулот на левата нога поради што паузираше две недели.Германскиот репрезентативец се повреди против Лион во 1-8 финалето од ЛШ.Кедира ке биде во комбинација за мечот против Херкулес во Сабота во рамките на 28.коло од Ла Лига.Кедира сезонава одигра 21 натпревар за Реал во Ла Лига со оглед на тоа дека важи са стандарден првотимец кај Мурињо.

No Response to "Кедира се враќа против Херкулес"

Leave A Reply