четврток, март 10, 2011

Јунајтед и Јувентус го сакаат Зидан

Posted on 3/10/2011 by RaisinloafКако пишуваат денес медиумите Манчестер Јунајтед и Јувентус се заинтересирани за 16-годишниот син на Зинедин Зидан , Енцо Зидан кој важи за еден од најголемите надежи на Реал Мадрид.Енцо досега одлично игра во кадетските категории на Реал за што со своите игри и потези потсетува на неговиот татко.Сепак за верување е дека Реал нема така лесно да дозволи да го загуби овој талент а и Зинедин Зидан е задоволен од третманот на Кралскиот Клуб кон неговиот син.

No Response to "Јунајтед и Јувентус го сакаат Зидан"

Leave A Reply