четврток, март 10, 2011

Озил : Сеуште не сум како Зидан

Posted on 3/10/2011 by Raisinloaf


Месут Озил игра фантастично сезонава и е еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид , што покажуваат статистиките.
Озил е најдобар асистент и напрецизен играч во составот на Мурињо.Со ова тој веке е миленик на навивачите како и на Шпанските медиуми.Колку и да Роналдо е тимски играч сезонава сепак сеуште го има она себичното во него , па затоа многумина изјавуваат дека Озил е многу подобар играч од Роналдо.Токму на асистенциите на Озил , Роналдо постигна доста погодоци.Сепак Озил ги смирува медиумите дека има сеуште да напредува како и дека не сака да го споредуваат со Зидан.Озил како најголем проблем го издвојува комуникацијата бидејки сеуште не го говори шпанскиот јазик добро , па затоа тој сеуште со медиумите,прес конференциите..... зборува на Германски.

No Response to "Озил : Сеуште не сум како Зидан"

Leave A Reply