петок, март 18, 2011

Бутрагено:Не очекува тежок двомеч

Posted on 3/18/2011 by Raisinloaf


Директорот на Реал Мадрид , Емилио Бутрагено е среќен поради двомечот со Тотенхем во четвртфиналето од ЛШ.
Како еден од најдобрите голгетери на кралскиот клуб , Бутрагено играше во 1985 година против Тотенхем во Купот на Уефа и учествуваше во победата од 1:0 на гостувањето , што значеше прв пораз за Тотенхем на меѓународна сцена од дебито во 1961 година.

Бутрагено:Се радувам што повторно ке бидатам на Варт Харт Лејн , овој пат во друга улога.Мислам дека тој двомеч ке биде фантастичен но и тежок за нас.Тотенхем има фантастичен состав , вклучувајки го и Рафаел Ван Дер Варт кој беше играч на Реал.Сигурен сум дека тоа ке му даде дополнителен мотив против Реал.

No Response to "Бутрагено:Не очекува тежок двомеч"

Leave A Reply