петок, март 18, 2011

ЛШ:Реал против Тотенхем

Posted on 3/18/2011 by RaisinloafДенеска во Нион се одржа ждрепката за четвртфиналето во ЛШ по што за противник Реал го доби тимот на Тотенхем.Првиот натпревар се игра на 5 април во Мадрид а седум дена подоцна е возвратниот дуел во Лондон.Интересно е што победникот од овој дуел ке се вкрсти со победникот од дуелот Барселона - Шахтјор а реално е дека Каталонците со една нога се веке во полуфиналето.

No Response to "ЛШ:Реал против Тотенхем"

Leave A Reply