сабота, март 19, 2011

Санчез:"Италија,Реал или Барса?Сеедно"

Posted on 3/19/2011 by RaisinloafИграчот на Италијанскиот прволигаш Удинезе , Алексис Санчез привлече големо внимание со своите игри сезонава.Реал Мадрид и Барселона внимателно го пратат Санчез и неговиот напредок но Чилеанецот не е пресреќен поради тоа , бидејки не сака по секоја цена да замине од Серија А.

Санчез:"Сеисто ми е дали ке играм овде или таму.Можам целата кариера да ја поминам во Италија.Роналдо и Меси се фантастични играчи , но и јас имам свои квалитети бидејки работам напорно секој ден за да се подобрам."

No Response to "Санчез:"Италија,Реал или Барса?Сеедно""

Leave A Reply