понеделник, март 07, 2011

Валдано со пофалби до Озил

Posted on 3/07/2011 by Raisinloaf


Главниот директор на Реал Мадрид , Хорхе Валдано го изрази своето задоволство по вчерашната победа над Сантандер а посебно го пофали Месут Озил.

Валдано - "Во првото полувреме заслуживме поголема предност , а во второто го направивме она што моравме.Цело време ја контролиравме утакмицата.И покрај многуте повредени играчи , овој состав што го изнесе тренерот докажа дека има квалитет и во играчите што се на клупа а тренерот со тоа има поголеми можности.Озил со оваа игра ке биде стандарден и во наредните десет години во Реал.Тој е играч кој сите го засакаа а тој на најдобар начин тоа им го враќа.Кака мора да биде целосно спремен за да го покаже тоа за што е способен.Тој е посебен играч , суперѕвезда и психички силна особа."

No Response to "Валдано со пофалби до Озил"

Leave A Reply