петок, март 25, 2011

Каналес:Можев да преминам во Англија

Posted on 3/25/2011 by RaisinloafМладиот плејмејкер на Реал Мадрид , Серхио Каналес во разговор за Марка откри дека во Јануари имал понуди од островот за позајмица до крајот на сезоната но сепак преферирал да остане во Реал.

Канале:Во текот на Јануари имав можност да играм во Англија но не ја прифатив бидејки сакав да се одолжам на Мурињо и љугето во клубот кои веруваат во мене.Знаев дека првата сезона ке биде тешка но не жалам што дојдов во Реал.Секако дека не сум среќен кога не играм но кога и да добиам шанса гледам максимално да ја искористам.

No Response to "Каналес:Можев да преминам во Англија"

Leave A Reply