понеделник, март 28, 2011

Реал Мадрид нема примено гол во 25 натпревари оваа сезона

Posted on 3/28/2011 by Dani
Од најдобрите 5 европски лиги (Шпанска, Италијанска, Англиска, Германска и Француска лига), Реал Мадрид е екипа со најмногу изиграни натпревари без примен гол оваа сезона.

Реал оваа сезона од 45 натпревари, дури на 25 немаат примено ниту еден гол. Во лига на шампиони Реал Мадрид сеуште немаат примено гол на Сантијаго Бернабеу (4 натпревари).

Екипи со најмалку примени голови

  1. Реал Мадрид - 45 натпревари - 25 натпревари без примен гол
  2. Барселона - 47 натпревари - 24 натпревари без примен гол
  3. Манчестер Сити - 49 натпревари - 23 натпревари без примен гол
  4. Наполи - 42 натпревари - 22 натпревари без примен гол
  5. Манчестер Јунајтед - 46 натпревари - 21 натпревари без примен гол
  6. Ливерпул - 46 натпревари - 20 натпревари без примен гол
  7. Борусија Дортмунд - 37 натпревари - 18 натпревари без примен гол
  8. Милан - 40 натпревари - 18 натпревари без примен гол
  9. Марсеј - 41 натпревари - 18 натпревари без примен гол
  10. Челзи - 42 натпревари - 18 натпревари без примен гол

1 Response to "Реал Мадрид нема примено гол во 25 натпревари оваа сезона"

.
gravatar
Stefan Says....

ke moze li da me iskontaktira administratorot na tsranata ili nekoj od urednicite ??Ocekuvam e-mail :D
pozz
macpack1995@gmail.com

Leave A Reply