среда, март 02, 2011

Пелегрини:Секогаш ќе му бидам благодарен на Реал Мадрид

Posted on 3/02/2011 by Dimitar Madridista

Реал Мадрид утре го игра натпрварот против Малага,а тој натпревар е посебно емотивен за тренерот на гостите кој минатата сезона го водеше Реал Мадрид."Очекувам топло добредојде од навивачите на Реал.Ми беа посебна подршка кога бев на излезните врати на клубот,и тоа посебно го ценам.Секогаш ќе му бидам благодарен на Реал Мадрид што ми овозможи да работам во Европскиот врв"изјави Чилеанскиот тренер пред гостувањето во Мадрид.Кралскиот клуб под водство на Пелегрини минатата сезона од 38 натпревари освои неверојатни 96 бодови и имаше постигнато 105 голови,но и тоа не беше доволно за освојување на Ла Лига.

No Response to "Пелегрини:Секогаш ќе му бидам благодарен на Реал Мадрид"

Leave A Reply