среда, март 02, 2011

Роналдо најкористен играч

Posted on 3/02/2011 by Dani

Ѕвездата на Реал, Роналдо, моментално е најкористениот играч во Примера за оваа сезона (без голмани). Роналдо е единствениот играч во Примера кој оваа сезона ги изигра сите натпревари.
Изненадувачки е фактот што Роналдо до сега има играно повеќе од голманите во Примера, со искучок на Ираизоз, Де Геа и Диего Алвес.

Роналдо - Реал Мадрид - 2368 минути
Торехон - Сантандер - 2313 минути
Габи - Сарагоса - 2280 минути
Ираола - Атлетик Билбао - 2276 минути
Лола - Спортинг - 2274 минути

Мадристите со најголема минутажа се

Роналдо - 2368 минути
Касиљас - 2181 минути
Марсело - 2071 минути
Алонсо - 2066 минути
Карва - 2047 минути

No Response to "Роналдо најкористен играч"

Leave A Reply