среда, март 02, 2011

Игуаин се врати на тренинзите

Posted on 3/02/2011 by Raisinloaf


Гонзало Игуаин по долга пауза им се врати на терените.Тој од денеска започна да тренира на Валдебебас.Иако многумина беа незадоволни од неговиот учинок на почетокот на сезоната сепак тој и покрај повредата беше важен дел од Реал Мадрид а откако се констатира дека не може повеке да игра со повредата се осети неговото отсуство врз играта на Реал Мадрид.Тој започна со послесни тренинзи кои би требало да трајат до крајот на март а некаде на средината на Април би требало да се врати во составот на Реал и да биде на располагање на тренерот.Ова додатно ке ги израдува фановите на Реал со оглед на тоа дека Бензема и Адебајор не се за прва опција во овој тим на Реал.No Response to "Игуаин се врати на тренинзите"

Leave A Reply