петок, март 11, 2011

Роналдо ќе игра против Лион

Posted on 3/11/2011 by DaniИграчот на Реал, Роналдо би требало да биде подготвен за реваншот од 1/8 финалето во Лига на Шампиони против Лион. Португалецот се повреди на натпреварот против Малага и медецинскиот тим на Реал, најави дека се потребни од 10 до 15 дена за негово опоравување.

Инаку според Марка, опоравувањето на Роналдо, иде побрзо од што се очекуваше, па така можно е да се најде на списокот на Мурињо и за саботниот натпревар против Херкулес

No Response to "Роналдо ќе игра против Лион"

Leave A Reply