петок, март 11, 2011

Повикани за мечот со Херкулес

Posted on 3/11/2011 by RaisinloafМурињо го објави списокот на играчи кои ке му се спротистават на Херкулес утре на Бернабеу.

Ласана Диара одслужи еден меч суспензија и се враќа во тимот , додека Карваљо од непознати причини е изоставен.Арбелоа,Кедира и Гарај се опоравија од повредите и исто така се повикани.Додека Кака,Роналдо,Игуаин,Гаго и Леон се надвор од составот поради повреди и одлуки на тренерот.

Повикани:

Голмани:Касиљас,Адан,Дудек
Одбрана:Пепе,Рамос,Марсело,Арбелоа,Албиол,Гарај
Среден ред:Лас,Алонсо,Кедира,Гранеро,Каналес,Озил,Ди Марија
Напад:Бензема,Адебајор,Мората

No Response to "Повикани за мечот со Херкулес"

Leave A Reply