сабота, март 12, 2011

Швајнштајгер повторно на мета на Реал Мадрид?

Posted on 3/12/2011 by DaniСпроред информација од германските медиуми, играчот за вркса на Баерн, Бастијан Швајнштајгер е повторно на мета на Реал Мадрид. Иако германскиот играч, неодамна го продолжи договорот го Баерн до 2016 година, шпекулациите околу неговиот трансфер во Реал повторно се активираа.

"Гомеа чест ми е што ме поврзуваат со трансфер во Реал, клуб во кој успешно играат Кедира и Озил. Мурињо е одличен тренер, но јас сум играч кој веќе го има продолжено договорот со Баерн." - Изјави Швајнштајгер

No Response to "Швајнштајгер повторно на мета на Реал Мадрид?"

Leave A Reply