понеделник, март 14, 2011

Венгер го мерка Сарабија?

Posted on 3/14/2011 by Raisinloaf


Еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид во младинските погони , Пабло Сарабија веке подолго е на мета на тренерот на Арсенал , Арсен Венгер кој во Сарабија гледа големо засилување.Англискиот СкајСпорт јавува дека Арсен Венгер пратил свои луѓе во Мадрид за да го договорат трансферот на Сарабија.Сарабија сезонава дебитираше во првиот тим и веднаш се виде дека иако има само 18 години сепак немаше проблем ниту трема па веднаш воспостави контрола над топката иако играше пред 80.000 навивачи на Мадрид кои бурно го поздравија неговото влегување.Неговиот агент изјави дека Сарабија сака да остане во Мадрид откако раководството му ветило дека заедно со неговите соиграчи во Кастиља , Хесе и Мората следната сезона ке добијат шанса и афирмација во првиот тим за што ке потпишат договор до 2015 година , а Хесе веке отпорано го продолжи.

No Response to "Венгер го мерка Сарабија?"

Leave A Reply