понеделник, март 14, 2011

Чави загрижен од Реал

Posted on 3/14/2011 by Dani
Играчот на Барселона, Чави смета дека ремито со Севиља е чекор назад за неговата екипа, за борбата за титулата во Шпанија.

Репрезентативецот на Шпанија е загрижен што Реал сега заостанува на само 5 поени од Барселона.

"Ни пет, ни седум, ни десет поени предност не се доволно. Има уште многу натпревари до крајот на сезоната, а Реал на претходните натпревари покажа дека може да ја намали секоја предност." - изјави Чави

No Response to "Чави загрижен од Реал"

Leave A Reply