вторник, март 29, 2011

Навивачите на Реал го посакуваат Љоренте

Posted on 3/29/2011 by Dani


Дури 70% од навивачите на Реал кој гласаа на анкетата "Кого сакате наредната сезона да го видите во Реал", оговорија дека тоа е напаѓачот на Атлетик Билбао, Фернандо Љоренте.

Занимливо е тоа што Љоренте се наоѓа далеку пред Фабрегас и Агуеро.

Втор на листата се наоѓа играчот на Виљареал, Борха Валеро, а Фабрегас е на дури третата позиција. Очигледно е дека навивачите на Реал не се многу заитересирани за најскапиот играч на Атлетико, Кун Агуеро.

No Response to "Навивачите на Реал го посакуваат Љоренте"

Leave A Reply