петок, март 25, 2011

Игуаин со два погодоци на тренигот

Posted on 3/25/2011 by RaisinloafНапаѓачот на Реал Мадрид ,Гонзало Игуаин утринава учествуваше на целиот тренинг на првиот и третиот тим на Реал Мадрид.
На 1 Декември на Игуаин му беше дијагностицирана хернија на дискот и мораше да се оперира.11 Јануар е опериран во Чикаго и се предвидуваше дека ке отсуствува цела сезона но денешните вести наговестуваат дека Игуаин ке се врати брзо.Игуаин пред неколку дена се врати на лесни тренинзи а Жозе Мурињо потврди дека опоравувањето тече добро.Ел Пипита денеска го одработи целиот тренинг и против третиот тим постигна два погодока и една асистенција.Мурињо нема да брза со негово вракање на терените но уверува дека за дуелите со Барселона ке биде во комбинација со што му дава уште поголема сигурност во нападот на Мурињо.

No Response to "Игуаин со два погодоци на тренигот"

Leave A Reply