среда, март 23, 2011

Гаго во Ливерпул?

Posted on 3/23/2011 by RaisinloafФернандо Гаго неуспеа да му се наметне на Мурињо.Поради тоа многумина веке го отпишаа , посебно што во тимот се враќа Дани Парехо.

Реал Мадрид  во последните 12 месеци се повеке шанси има дава на младите играчи од академијата и на оние кои се од Шпанија поради како што тврдат медиумите "патриотизација" на клубот.Гаго е фантастичен дефанзивен плејмејкер но поради честите повреди и честите смени на тренерите не успеа целосно да се наметне па затоа во последните 2 години нон стоп е поврзуван со заминување.Тутоспорт тврди дека Ливерпул е најсериозен кандидат за негово доведување.Сепак најголеми шанси му се даваат на Евертон поради тоа што за Гаго се спремни да платат 11 милиони но тие ке го добијат бесплатно и уште 14 милиони евра за премин на Фелаини во Реал.Сепак , последниот трофеј Реал го освои токму кога Гаго царуваше во средината со Момо и вистинска штета е што повредите го спречија да напредува во кариерата на Бернанеу.

No Response to "Гаго во Ливерпул?"

Leave A Reply