среда, март 23, 2011

Де Роси повторно на мета не Реал ?

Posted on 3/23/2011 by Dani
Реал Мадрид веќе планира нови засилувања за наредната сезона и се претпоставува дека Реал ќе доведат играч од средината од типот на Чаби Алонсо.

Шпанска "Марка" го издвојува Де Роси, како прв играч на мета на Реал.

"Тој е играч баш како што сака Мурињо. Реал може да го доведе во своите редови за сума од 25 милиони евра." - Шпанскиот медиум "Марка"

За Де Роси се заинтересирани и Манчестер Јунајтед, кои го гледаат како идеална замена за Сколс чиј договор истекува на крајот од сезоната.

Меѓутоа, Де Роси во Рома го доби статусот "икона на клубот" и претходно изјави дека планира својата кариера да ја заврши во Рома.

No Response to "Де Роси повторно на мета не Реал ?"

Leave A Reply