вторник, март 22, 2011

15 играчи добија репрезентативни покани

Posted on 3/22/2011 by Dani
Вкупно 15 играчи оваа седмица ќе настапуваат за својот национален тим.
Касиљас, Рамос, Арбелоа, Албиол и Чаби Алонсо ќе се придружат на селекцијата на Шпанија.
Марсело ќе се придружи на селекцијата на Бразил.
Кристијано Роналдо, Пепе и Карваљо ќе отпатуваат за Португалија.
Ди Мариа и Гарај ќе се придружат на репрезентацијата на Аргентина.
Кедира и Озил ќе одлетаат за Германија, а Бензема за Франција.
Претходно Каналес се придружи на селекцијата на Шпанија за играчи под 21 година.

No Response to "15 играчи добија репрезентативни покани"

Leave A Reply