среда, март 09, 2011

Баерн Минхен, заинтересиран за Педро Леон

Posted on 3/09/2011 by DaniБаерн Минхен се заинтересирани во своите редови да го доведат играчот на Реал, Педро Леон.

Најтофејниот германски клуб се обидува да го доведе овој играч кој игра на средината од теренот, кој одкако од Гетафе се пресели во Реал најчесто седи на клупата за резервни играчи.

Наводно Баерн веќе стапил во контакт со Реал и Леон, како би се договориле околу опциите за негово преселување на Алианц Арена.

No Response to "Баерн Минхен, заинтересиран за Педро Леон"

Leave A Reply