понеделник, март 07, 2011

Ливерпул заинтересиран за Гаго

Posted on 3/07/2011 by Dimitar Madridista

Според пишувањата на Англиските медиуми Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Реал Мадрид Фернандо Гаго.Аргентинецот и оваа сезона најчесто седи на клупа и минутажата која ја добива е доста мала.Наводно Реал Мадрид е подготвен да го продаде 24 годишниот играч,а Ливерпул за неговите услуги подготвен е да издвои 8 милиони фунти.Но во Мадрид Гаго е проценет на 10 милиони.

No Response to "Ливерпул заинтересиран за Гаго"

Leave A Reply