недела, март 06, 2011

Бензема: Подобар сум во Реал, отколку што бев во Лион

Posted on 3/06/2011 by DaniВо интервјуто за АС, Карим Бензема изјави дека според него, подобро игра во Реал, отколку што играл во Лион.

"Вложив доста труд на терените во последните неколку месеци и сето тоа ми се исплатеше. Физички се чуствувам одлично и секој пат кога ке излезам на теренот, играм се подобро. Тоа можете и самите да го забележите."

"Повторно почнувам да бидам како Карим од Лион...но поробар. Отако сум играч на Реал, научив доста работи."

"Со Адебајор се согласуваме многу добро. Не ми е важно на која позиција играм, важно ми е само да сум на теренот."

"Веќе не размислуваме за Лион. Работиме напорно во првенството и нема да дозволиме да не расипе тој натпревар."

No Response to "Бензема: Подобар сум во Реал, отколку што бев во Лион"

Leave A Reply