петок, март 04, 2011

Ливерпул го сака Каналес

Posted on 3/04/2011 by Dimitar Madridista

Ливерпул е заинтересиран за доведување на младиот играч на Реал Серхио Каналес.За многумина тој е еден од најталентираните млади играчи на Реал мадрид и го чека блескава иднина.19 годишниот играч на лето потпиша договор со Кралскиот клуб меѓутоа ретко добива шанса во првиот тим,па започнаа шпекулациите за неговото заминување.Каналес сака да се бори за првиот тим,но јасно е дека меѓу големите sвезди во тимот тешко да влези во првиот состав.Наводно Реал ќе го пушти Каналес со доволна оштета,а Ливерпул се постави како кандидат за негово доведување.

No Response to "Ливерпул го сака Каналес"

Leave A Reply