вторник, март 01, 2011

Хесе ја одби Барса и го продолжи договорот со Реал!!!

Posted on 3/01/2011 by Raisinloaf


Хозе Родригез или популарно наречен Хесе е еден од најголемите таленти не само на Реал туку и на шпанскиот фудбал , одлучи да ја одбие понудата на Барса за да продолжи со Реал.Само 24 часа откако МАРКА објави дека Барселона му понудила договор нему и на Алваро Мората еден од најголемите таленти на шпанскиот фудбал се реши да не ја прифати што беше потврдено и од официјалната страна на Реал.Договорот на овој 18 годишен крилен напаѓач траеше до 2012 година а по кратките преговори тој е продолжен до 2018 година.Игрите кој тој ги прикажува никого не го остават рамнодушен се надева дека во наредниот период ке добива шанса од тренерот Мурињо.За каков талент се работи видете во видеото подоле:

No Response to "Хесе ја одби Барса и го продолжи договорот со Реал!!!"

Leave A Reply