вторник, март 01, 2011

Кројф откри каде греши Мурињо

Posted on 3/01/2011 by Dimitar Madridista

Бившиот Холандски репрезентативец Јохан Кројф изјави дека проблемот на Реал е начинот на игра а не распоредот на натпреварите."И Барселона игра два натпревари неделно па има помалку проблеми од Реал.Најголемата разлика помеѓу двата клуба е начинот на игра и поради тоа фудбалерите на Реал ги мачи распоредот.Барса секогаш доминира на натпреварите и воглавно го има поседот на топката.Од друга страна фудбалерите на Реал повеќе се заморуваат затоа што секогаш ја освојуваат топката далеку од противничкиот шеснаесетник,и со тоа мораат повеќе да трчаат.Реал можеше лесно да го победи Депортиво.Имаат неколку извонредни напаѓачи кои лесно создаваат шанси за гол,но фудбалерите се заморуваат и тогаш мора да ја платите цената на прекумерната работа од претходниот натпревар".

No Response to "Кројф откри каде греши Мурињо"

Leave A Reply