понеделник, февруари 28, 2011

Играчите на Реал, сезонава 12 пати ја погодиле рамката од голот

Posted on 2/28/2011 by Dani


Играчите на Реал Мадрид, сезонава дури 12 пати ја погодиле рамката од голот, и со тоа се наоѓаат на 2 позиција. Пред нив е само Севиља, чии играчи 13 пати ја затресле рамката од голот. Во натпреварот против Депортиво, избраниците на Мурињо 2 пати ја погодија стативата и тоа ендаш Адебајор еднаш Роналдо.

До сега рамката на голот ја погодиле:
Роналдо 4 пати
Игуаин 3 пати
Адебајор 2 пати
Кедира 1 пат
Кака 1 пат
Бензема 1 пат

А од тимовите:
Севиља 13 пати - 0.52 по натпревар
Реал Мадрид 12 пати - 0.48 по натпревар
Барселона 10 пати - 0.40 по натпревар
Гетафе 9 пати - 0.38 по натпревар
Алмерија 7 пати - 0.29 по натпревар

No Response to "Играчите на Реал, сезонава 12 пати ја погодиле рамката од голот"

Leave A Reply