вторник, март 22, 2011

Фелаини во Реал за 25 милиони?

Posted on 3/22/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид сериозно покажува интерес за Маруан Фелаини , младио плејмејкер на Евертон кој е проценет на 25 милиони евра.

Ако е за верување , според написите на Goal.com , Реал веке стапил во контакт со раководството на Евертон за трансфер на 23 годишниот Фелаини.Сепак ова е тешко за верување бидејки Реал на таа позиција ги има Алонсо,Лас,Кедира и Гаго а за следната сезона во тимот се враќа Дани Парехо па прашање е која е поентата да се доведе и Фелаини.За Фелаини уште се интересираат Баерн,Интер и Челзи па дека ке направи трансфер летово е за верување но дали ке биде во Реал останува да видиме.

No Response to "Фелаини во Реал за 25 милиони?"

Leave A Reply