петок, февруари 04, 2011

Пепе не го продолжува договорот

Posted on 2/04/2011 by Raisinloaf


Овие денови интезивно започна да се затвори прашањето околу иднината на Пепе.Дефанзивецот по се нема да продолжи со Реал Мадрид и во следната година и ке ги разгледа сите понуди кои ке стигнад до него по отварањето на летниот трансфер период.Тој има договор до 2012 а наводно Реал нуди само до 3.5 до 4 милиони евра а играчот бара 2 милиони повеке.Реал Мадрид понудил свои услови кои одговараат на клубот но Пепе си има свои и Флорентино Перез највероватно ке остави до крајот на сезоната да се премисли бидејки повеке пари нема намера да понуди.Челзи,Манчестер Сити и Барселона се засега кандидатите кои веке најавуваат борба за негов ангажман а со оглед дека има договор до 2012 , Реал ке бара високи 30 милиони евра.

No Response to "Пепе не го продолжува договорот"

Leave A Reply