петок, февруари 04, 2011

Мурињо:Ја посакував Барселона во финалето

Posted on 2/04/2011 by Dimitar Madridista

Тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо изрази незадоволство заради големиот број натпревари во низа.Исто така тој беше пресреќен заради фактот што неговиот тим се пласира во финалето на Купот.Мурињо призна дека неговиот тим ја "плати цената" заради згуснатиот распоред,но смета дека тоа вредело финале во Купот."Навистина е одлично да се видат два големи ривали во финалето.Имавме многу потешкотии кои не погодија во јануари.Го плативме цехот,но доволно се опоравивме и стигнавме до финалето.Се е вредно за финалето",рече Португалецот и додаде:"20 Април е малку чуден датум за финале.Сега малку ќе ги одложиме мислите во Купот.Беше важно за нас да не ја изгубиме контролата со Севиља,а головите ни донесоа сигурност,заклучи Мурињо.

No Response to "Мурињо:Ја посакував Барселона во финалето"

Leave A Reply