сабота, февруари 05, 2011

Кристиано:Сакам да ја освојам првата титула со Реал Мадрид

Posted on 2/05/2011 by Dimitar Madridista

Кристиано денес го слави својот 26-ти роденден.Во интервјуто за АС тој изјави дека има само две желби:Освојување титули со Реал Мадрид и надминување на рекордот на Хуго и Зара.Бог,ѕвер,цар,...сите знат дека тоа се однесува само на една личност а тоа е Кристиано Роналдо.Португалскиот напаѓач е еден од главните играчи во Реал Мадрид и најверојатно играч кој ќе ја одбележи сезоната.Роналдо го рече следното:"Освојувањето на титули со Реал Мадрид би бил најдобриот подарок за мојот роденден,затоа сите работиме напорно за да успееме во она што го посакуваме".Роналдо втора сезона во Реал Мадрид,Мурињо прва,па така Роналдо кажа некој збор и за него:"Тој е одличен за Реал Мадрид,ни дава надеж и сите сакаме да работиме со него".

1 Response to "Кристиано:Сакам да ја освојам првата титула со Реал Мадрид"

.
gravatar
Анонимен Says....

Hello would you mind stating which blog platform you're working with? I'm going to start my
own blog in the near future but I'm having a hard time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something unique.
P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!


My web page; trackback

Leave A Reply