петок, февруари 18, 2011

Лас со поглед кон Јунајтед

Posted on 2/18/2011 by Raisinloaf


Ласана Диара е се понезадоволен од статусот на резерва и на лето планира да се пресели во Манчестер Јунајтед.Иако со доаѓањето во Реал изненади со својата игра , сепак со доаѓањето на Кедира , Лас доби голема конкуренција бидејки Кедира е забетониран во поставата на Мурињо.Фергусон инсистира Лас да му биде доведен и е спремен да издвои до 15 милиони евра за него.Тие се спремни да му понудат и дупло повеке отколку што моментално во Реал заработува неделно.Но сепак Мурињо не се согласува со овој трансфер и смета дека Лас ке отвори голема празнина во неговиот тим со евентуалното заминување и покрај тоа што играчот почесто е на клупата отколку на теренот.

No Response to "Лас со поглед кон Јунајтед"

Leave A Reply