петок, февруари 18, 2011

Ништо од Реал,Евра останува во Манчестер

Posted on 2/18/2011 by Dimitar Madridista

Левиот бек на Мачестер Јунајтед Патриз Евра потпиша нов четиригодишен договор со "Ѓаволите".Тој беше поврзуван со Реал Мадрид но со новиот договор тој ќе остане во Јунајтед до 2015 година и веќе ќе има 33 години.Евра со Манчестер Јунајтед има освоено три титули во Премиер Лигата и една титула во Лигата на Шампионите.Сер Алекс Фергусен има огромна доверба во него,и тешко е да се очекува да го пушти во Реал.Французинот изјавуваше дека сака нови предизвици и најавуваше трансфер во Мадрид од кој очигледно нема ништо.

No Response to "Ништо од Реал,Евра останува во Манчестер"

Leave A Reply