петок, февруари 18, 2011

И Реал во трка за Пато

Posted on 2/18/2011 by Dimitar Madridista

Се зборува дека во случај на заминување на Дрогба и Анелка од Челзи,императив за лондонскиот клуб би бил доведувањето на Пато од Милан,но според Шпанските медиуми во трката се вклучува и Реал.Борбата ќе се води помеѓу двата клуба,затоа што Челзи одамна е заинтересиран за Пато,и верува дека има предност во однос на Кралскиот клуб.Тренерот на Челзи Анчелоти порано успешно соработуваше со Бразилецот,а за овој напаѓач Абрамович би можел да издвои 40 милиони евра.Сепак Реал подготвува размена и во Милано би можел да го испрати Серхио Рамос кој подолго време е на мета на Росоњерите,и за кој сметаат дека би му бил одличен партнер на Тиаго Силва во одбраната.

No Response to "И Реал во трка за Пато"

Leave A Reply