недела, февруари 13, 2011

Роналдо: Купот ќе го освоиме, од Ла Лига не се откажуваме

Posted on 2/13/2011 by Dani
Играчот не Реал, Кристијано Роналдо, во интервјуто за телевизијата Antena 3 покрај останатото изјави дека Реал нема да се откаже од борбата за титулата во Примера, и е убеден дека Реал ке го освои кралскиот куп.

Играм за најдобриот клуп во светот, и имам најдобри соиграчи
Не смееме да мислиме дека титулата во Примера ни е изгубена. Мора да веруваме во успех, иако ке биде тешко. Мораме да се бориме до самиот крај. Знаеме дека Барселона е многу јак тим, но и ние сме.

Мислам дека ке го освоиме купот. Мораме така да мислиме, ако не веруваме подобро да останеме дома. Барселона е одличен тим, но ние ќе дадеме се од себе да го освоиме купот.

Сметам дека Мурињо е најдобриот тренер во светот. Тоа ни го покажуваат трофеите кои ги има освоено. Тој е роден победник.

No Response to "Роналдо: Купот ќе го освоиме, од Ла Лига не се откажуваме"

Leave A Reply