недела, февруари 13, 2011

Мурињо го сака Келини

Posted on 2/13/2011 by Dimitar Madridista

Поради не наоѓањето на заеднички јазик со клубот,околу продолжување на договорот, Пепе најверојатно ќе си замине ова лето.На негово место Мурињо го посакува Џорџио Келини од Јувентус кој во него гледа одлична замена за Пепе на стоперската позиција.Тој има договор со Јувентус до 2015 година,меѓутоа поради лошите игри на Јувентус оваа сезона кои придонесоа да се оддалечи од првите 4 позиции на табелата,Келини размислува за заминување и прифаќање на понудата на Кралскиот клуб.Сепак Јувентус нема толку лесно да се ослободи од него кој има цврст договор.

No Response to "Мурињо го сака Келини"

Leave A Reply