понеделник, февруари 14, 2011

Раул во Валенсија дочекан како национален херој

Posted on 2/14/2011 by Dimitar Madridista


Стотина локални навивачи и 10-на телевизиски екипи го дочекаа Раул при неговото повторно враќање во Шпанија.Свеченоста се одржа на аеродромот во Валенсија каде што фудбалерите на Шалке слетаа денес попладне а утре ќе го одиграат првиот натпревар против Валенсија во Лигата на Шампионите.Навивачите и почитувачите на ликот и делото на Раул носеа дресови на Шалке со бројот 7 и името на Раул испишано од позади и скандираа Раул артист-секогаш Мадридист, и Раул уметник-засекогаш Мадридист.Шпанецот летово премина во Шалке после 16 години настапи за Реал Мадрид.

No Response to "Раул во Валенсија дочекан како национален херој"

Leave A Reply