вторник, февруари 15, 2011

Гути се враќа во Примера

Posted on 2/15/2011 by Dimitar Madridista

Во првиот дел од Турското првенство долгогодишниот играч на Реал Мадрид Хозе Мариа Гути прикажа одлични игри во дресот на Бешикташ.Тој во 14 натпревари постигна 6 голови,а договорот со Турскиот клуб му истекува во Јуни 2012 година.Според пишувањата на некои Шпански медиуми можно е следната година тој да се врати во Примера затоа што за неговите услуги заинтересирани се Зарагоза и Малага.

No Response to "Гути се враќа во Примера"

Leave A Reply